Якою має бути вартість послуг психолога?

«Психолог Львів ціна» – часто саме з такого пошукового запиту багато львів’ян починають шукати в мережі інтернет лікаря для своєї душі. Насправді ціна і вартість психологічних послуг часто відіграють вирішальну роль в процесі вибору того чи іншого психолога. І оскільки це так, давайте глибше розберемося в цьому питанні і спробуємо зрозуміти: якою повинна бути оптимальна ціна консультації хорошого психолога у Львові?

Слід розуміти, що вартість консультації психолога залежить від дуже багатьох чинників. Стати хорошим психологом неможливо швидко, як мінімум це п’ять років потрачених на отримання вищої психологічної освіти, плюс додаткове навчання: курси, тренінги, семінари, самоосвіта тощо; і звичайно ж безцінний професійний досвід. Зазвичай всі ці фактори, а також оплата за оренду офісного приміщення, якраз і впливають на кінцеву вартість консультацій психолога.

Самооцінка і самоцінність психолога

Уявіть собі, що відношення психолога до самого себе, також багато в чому впливає на вартість його послуг. Чи хотіли б Ви працювати із психологом, який має масу внутрішніх проблем, які проявляються через низьку самооцінку, невпевненість в собі, нелюбов до себе і т.д.? Я думаю ні, тим більше, що співпраця з таким спеціалістом не тільки не принесе Вам позитивного результату, але й може погіршити Ваш емоційно-психологічний стан. Слід розуміти, що будь-яке спілкування – це своєрідний обмін, на рівні емоцій, ментальних структур, підсвідомих образів, енергії тощо. Тому, чим більш цілісною є особистість психолога, тим ефективнішою може бути допомога такого фахівця. Відповідно це все впливає і на ціну.

Хороший психолог обов’язково повинен мати високу самооцінку, бути максимально впевненим в собі, любити себе, людей і навколишній світ. Якщо спеціалісту у сфері психології вдалося настільки глибоко пропрацювати себе, ймовірно його послуги будуть на рівні – вище середнього, тобто високими, це по-суті аксіома.

Іскра життя в очах психолога

Тепер уявіть собі наступну картину: Ви заходите в кабінет до психолога і перед Вами сидить людина із синіми плямами під очима, порожнім поглядом і неакуратно одягненим. Ваша перша реакція на таке видовище цілком прогнозована. І навпаки, якщо бачите перед собою красиву людину, акуратно одягнену і на вас дивляться очі, наповнені силою життя, чи додасть це впевненості в тому, що перед Вами справді хороший спеціаліст?

На пункті про іскру життя в очах психолога хотілося б зупинитися більш детальніше. По-великому рахунку, це найбільш вагомий чинник, який говорить про професійність та ефективність психолога. Пам’ятаєте відоме російську приказку про «сапожника без сапог»? Для професії психолога це актуально якнайбільше, оскільки людина без іскри життя в середині себе не зможе її запалити в інших. В такому випадку психолог відіграватиме роль такого собі енергетичного вампіра і забиратиме життєві ресурси своїх клієнтів, незалежно від наявності найкращої психологічної освіти і сотні пройдених тренінгів. Таке звичайно неприпустимо, лікар душі повинен спочатку зцілити свою душу. І якщо Вам пощастило знайти такого фахівця, його послуги будуть значно дорожчими, адже життєвий досвід також має свою викоку цінність.

Тривалість консультацій і ціна
Мало хто звертає увагу на тривалість консультації психолога. Проте цей чинник також впливає на вартість психологічних послуг. Найбільш поширена тривалість консультації психолога у Львові – 45-50 хв., це означає, що для досягнення позитивного результату Вам потрібно багато таких консультацій, часто психологи і психотерапевти пропонують сесії по 10 консультацій. Якщо ж сеанси психолога мають суттєво довшу тривалість, наприклад 1,5-2 години, Ви отримуєте можливість добитися очікуваного результату за мінімальну кількість зустрічей, отже така форма роботи значно ефективніша і дає кращі результати. Зазвичай це вигідніше для клієнта, який хоче отримати професійну допомогу психолога у Львові. В нашому суспільстві існує стереотип, що все якісне повинно коштувати дорого. У випадку із добрим спеціалістом у сфері психології, ця фраза матиме в собі значно більше істинності. Із наведених вище аргументів, вартість консультації хорошого психолога таки буде вищою, ніж середня ціна на ринку психологічних послуг. Проте в кожної людини безумовно є право вибирати фахівця собі до душі. Проте ціна психологічної консультації, незалежно від свого розміру, аж ніяк не повинна впливати на Ваш кінцевий вибір. Логікою чи розумом Ви ніколи не зможете перебачити всіх чинників заздалегідь.
При виборі «свого психолога» завжди слухайте себе і своє серце. Останнє завжди підкаже найкращий варіант і допоможе вибрати найкращого лікаря для своєї душі.

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Call Now Button